O nas

Alter Edukacja to inicjatywa na rzecz edukacji elementarnej. Służymy pomysłami rozwoju dla nauczycieli, którzy chcą prowadzić ciekawe zajęcia dla dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz oferujemy gotowe materiały do przeprowadzenia ciekawych zajęć.

Po pierwsze: uczymy bawiąc, pobudzając wielorakie inteligencje za pomocą opracowanych przez nas wielkoformatowych gier planszowych.

Po drugie: szkolimy poprzez aktywne uczestniczenie w zajęciach w myśl głównych zasad głoszonych już przez Konfucjusza: „Słyszałem i zapomniałem, widziałem i zapamiętałem, zrobiłem i zrozumiałem”.

„Ważnym elementem każdego warsztatu jest merytoryczna podbudowa oraz bieżący komentarz w trakcie prowadzenia zajęć. Pozwala to uczestnikom łatwo powiązać formy proponowanych zajęć z dziećmi z celami edukacyjnymi. Atrakcyjny styl prowadzonych szkoleń, szeroka własna baza materiałów plastycznych (pomoce dydaktyczne) używanych w czasie warsztatów, profesjonalne nagłośnienie gwarantujące wysoką jakość oprawy muzycznej, to tylko niektóre elementy wyróżniające naszą ofertę”

20150429-105133-0294Anna Sowińska – Wieloletni nauczyciel dyplomowany edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, edukator, terapeuta zajęciowy, animator pedagogiki zabawy. W latach 90 nauczyciel klas autorskich, współzałożycielka i prezeska Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Początkowej SNEP, założycielka i dyrektorka 14 przedszkoli na terenie woj. łódzkiego, które powstały w ramach projektu Wieś przyjazna dzieciom. Wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej z certyfikatem Dalton International, konsultant metodyczny w Wojewódzkim Ośrodku Metodyczny w Zgierzu, konsultant edukacji daltońskiej w „Centrum Edukacji Daltońskiej Plandaltonski.pl”. Autor programów, podręczników, pomocy edukacyjnych i materiałów okołopodręcznikowych. Laureat Nagrody im. Marii Weryho–Radziwiłłowicz, nadawanej przez miesięcznik Bliżej Przedszkola oraz Nagrody Lidera w edukacji, nadawanej przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi.