thumb image

Mój pierwszy rok szkolny inny niż wszystkie…

Kategoria: Bez kategorii

To był bardzo pracowity rok zarówno w gabinecie jak i w terenie. Od 1 października 2015 roku zaczęłam nowy rozdział w moim zawodowym życiu. Wierząc, że każda zmiana to szansa i tylko od nas zależy, czy umiejętnie ją wykorzystamy czy poddamy się przeciwnościom losu, którym w takim sytuacjach jest zawsze więcej, niż byśmy chcieli. Postanowiłam skupić się na tym co sprawia mi najwięcej przyjemności, satysfakcji i radości.

Postawiłam więc sobie pytania jak mogę pomóc dzieciom w odnalezieniu się w polskim systemie edukacyjnym, któremu muszą stawić czoło. Przez wiele lat rozpoczynając rozmowy z kandydatami na uczniów prowadzonej przeze mnie szkoły podstawowej,  jednym z celów takich spotkań było rozpoznanie w jaki należy możemy pomóc dziecku nie tyko w radzeniu sobie z nowymi obowiązkami ale i w odnalezieniu się w nowym środowisku połecznym. Potem moje zalecenia realizował rada pedagogiczna. Teraz, w nowej rzeczywistości zawodowej kontynuuję to co robiłam wcześniej, więc w „Gabinecie pod skrzydłami…” nadal wspieram dzieci, które tego potrzebują. Lecz nie tylko diagnozuję problem i proponuję drogę terapii pedagogicznej, ale i potem ją realizuję, prowadzę zajęcia, pomagam dziecku radzić sobie w trudnych chwilach. Ogromny nacisk kładę na współpracę z rodzicami i opiekunami, aby osiągać zamierzone efekty. Zawsze najważniejsze jest dla mnie dziecko i jego szczęście.

Moje wieloletnie doświadczenie zawodowe to nie tylko terapia i zarządzanie szkołą ale i szkolenia dla nauczycieli. I to jest druga moja zawodowa połowa, która spełnia się w tej roli. Tym więcej daje mi to radości im więcej mam pozytywnej informacji zwrotnej.  Patrząc wstecz, na ostatnie miesiące, był to dla mnie pracowity rok, co daje mi ogromną satysfakcję i radość. W czasie warsztatów, które spotkały się bardzo czesto z pozytywnym odbiorem ze strony ich uczestniczek, starałam się przekazać jak najwięcej z mojego doświadczenia, choć cały czas miałam z tyłu głowy, że moje doświadczenie to jedno, a wyzwania jakie młodym nauczycielom stawia współczesna polska szkoła to drugie.  Na nowy rok szkolny już piszę nowe warsztaty i kontynuacje tych tematów, które już były. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom, za zaufanie, inspiracje, otwartość i za życzliwe recenzje, ciepłe słowa i rekomendacje.  Zapraszam od września  na nowy program warsztatów i już jestem ciekawa jak je przyjmiecie 🙂

Anna Sowińska

PS.

Poniżej kilka Waszych recenzji, za które jeszcze raz bardzo dziękuję, a na końcu zdjęcia  z naszych zajęć.

„Dziękuję serdecznie za wiele radości, których doświadczyłam ucząc się w tak miłym gronie 🙂 Prowadząca warsztaty rozsiewa radości jak rolnik ziarno, z tego ziarna będzie dorodny chleb, podzielę się z innymi 🙂 Pozdrawiam 🙂
Joanna Wicherkiewicz

„Było super w urokliwym miejscu i w świetnej atmosferze!”
Ewa MB 

„Fantastyczne miejsce, pełne inspiracji 🙂 polecam”
Joanna Szymczak 

 „Dziekujemy Pani Aniu za kolejne inspiracje ? ciekawe co moje Biedronki powiedzą na nowe ‚dekoracje’ 
Agnieszka Kopala


„Również byłyśmy, BARDZO ciekawe, fantastyczne warsztaty, DZIĘKUJEMY :)”
Przedszkole Miejskie Nr 234 w Łodzi 


„Świetne warsztaty, dużo praktycznej wiedzy do wykorzystania w codziennej pracy nauczyciela.”
Beata Sejdija 

Super inspirujące, ale też gotowe do wykorzystania, zaskakująco proste i przyjemne rozwiązania i pomysły na tańce, zabawy, prace plastyczne. Podane w najlepszej możliwej formie czyli przepracowane na sobie. Polecam!”
Anna Jankiewicz

„Polecam wszystkim zajęcia w gabinecie. Pani Ania to wspaniała, kompetentna i fachowa osoba, która przekazuje nam wiele ciekawych i różnorodnych pomysłów, przydatnych do pracy z dziećmi. Czas spędzony na warsztatach upływa w miłej i ciepłej atmosferze! :)”
Agnieszka Brzeska

Wspaniałe miejsce! Z dotychczasowych warsztatów zabrałam ze sobą mnóstwo inspiracji i ogrom pozytywnejenergii od Prowadzącej – Pani Ani. Polecam! :)”
Paulina Wetoszka

Profesjonalne zajęcia, każde prowadzone w miłej, serdecznej atmosferze, z poszanowaniem czasu wszystkich uczestników. Gry, zabawy, muzyka, zajęcia plastyczne to wszystko na każdych warsztatach na których byłam, dają mi inspirację do pracy w świetlicy. Polecam wszystkim!!!
Anna Załuska 

„Wspaniałe miejsce- z duszą. Domowa atmosfera. Świetne warsztaty, doskonale przygotowane i prowadzone przez guru „gatunku”- Annę Sowińską. Materiał do wykorzystania podczas zajęć z każdą grupą wiekową, inspirujący, stwarzający wiele możliwości modyfikacji. Czas wykorzystany co do minuty. Liczę na więcej propozycji.”
Joanna Józefowicz 

 

 

 

Możliwość komentowania artykułu jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.